1

PKK'lı teröristin anlattıkları kan dondurdu!

2

Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit

3

Diyarbakır, Rize, Konya ve Elazığ'da gerginlik

4

Başına minarenin alemi düşen Özgür'e 1 milyon 858 bin lira tazminat

5

TEM'deki dehşet anları kamerada!

6

Taksim'de köpeğine sarılarak uyuyan çocuk yürek sızlattı

7

Fener Alayı'nda binlerce kişi yürüdü

8

İstiklal Caddesi'nde metrelerce bilet kuyruğu

39 müze, Müzeler Günü'nde saat 23.00'e kadar açık

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye en erken dönemlerden günümüze değin bu topraklarda var olan sayısız uygarlıkla yoğrulmuş binlerce yıllık tarihin anavatanıdır. Müzelerimiz bu tarihin kültürel hafızasını nesilden nesile aktaran en önemli kurumlardır" dedi. Ayrıca yarın Müzeler Günü'nde 39 müzenin gece saat 23.00'e kadar açık kalacağı bildirildi.

Yeni kuşak modacılar podyumda göz kamaştırdı

İSTANBUL Kültür Üniversitesi (İKÜ) İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarımı Programı öğrencileri, sene boyunca hazırladıkları tasarımları dört temanın yer aldığı yıl sonu mezuniyet defilesinde sergilediler. 52 adet tasarımın yer aldığı defile, salondan büyük alkış aldı.

Gündoğdu'da gençlere konser

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı konserinde Ceza, Sattas ve Can Bonomo'yu aynı sahnede buluşturacak.

Mehmet Erdem, sevilen şarkılarıyla İzmir'de

Konak Belediyesi'nin organizasyonuyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda şarkıcı Mehmet Erdem konser verecek.

Özlem Özkan'dan figüratif 'Geçiş'

Sanatçı Özlem Özkan'ın figüratif özellikli eserleri, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde düzenlenen 'Transition State-Geçiş Hali' adlı resim sergisiyle sanatseverlerle buluştu.

'benim İstanbul'um organ bekleyenlere umut olacak

Fotoğraf sanatçısı Murat Ekşioğlu'nun ilk kişisel sergisi 'benim İstanbul'um Memorial Şişli Hastanesi Sanat Galerisi'nde açıldı. İstanbul'un görsel estetiğinin tuvale yansıdığı 20 eserin satışından elde edilen gelirin Organ Nakillerini Destekleme Derneği'ne (ORDES) bağışlanacağı öğrenildi.

Hayrat Çocuk Sanat Merkezi sanata duyarlı gençleri bekliyor

TRABZON'UN çay bahçeleri ile çevrili Hayrat ilçesinde, Nuhoğlu Vakfı tarafından kurulan Hayrat Çocuk Sanat Merkezi, Hayrat'ın yetenekli, sanata duyarlı çocuklarını bir araya getirdi.

“Kalkışma 24 Saat”e ödül

Kitap, kültür, sanat gazetesi Book Culture Art Time's tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Altın Kalem Ödülleri”, İstanbul'da gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. DHA Antalya Temsilcisi Salih Uçar'ın yazdığı 'Kalkışma 24 Saat' isimli kitap, 'siyasi araştırma' dalında Altın Kalem Ödülü aldı.

Teknoloji ve tasarımı bir araya getiren ''in-line'' enstalasyonu İKÜSAG'da

Kartal İstimbotu yararına sergi

OKÜ'de Yağlı Boya ve Karakalem Sergisi

Brighton Festivali'nde Ceyda Tanç'ın “göç” vurgusu ayakta alkışlandı