EN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul'da vale operasyonu!

Taksim'de kavga! Kafasında şişe kırdılar

AK Parti'nin en genç MKYK üyesi oldu

Kına gecesinde oynama sırası yüzünden kan aktı

İnanılmaz olay! Dişçiye gitti, tutuklu olduğunu öğrendi

Karayolunda yasak olan hareketi yaptı, sonu kötü bitti

Kültür&Sanat

Sunay Akın: Her farklı düşünce bizim zenginliğimiz ve güzelliğimizdir

ÇERKEZKÖY(Tekirdağ),(DHA) 08.06.2018 12:05
Sunay Akın: Her farklı düşünce bizim zenginliğimiz ve güzelliğimizdir

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Belediyesi'nin, 'Ramazan Birlikte Güzel' sloganı ile düzenlediği etkinlikte ahne alan Sunay Akın,  Çerkezköylülere unutamayacakları bir Ramazan akşamı geçirdi.

Kapalı Otopark Alanı üzerinde düzenlenen etkinlikte tarihte yaşanmış olayları ve günlük yaşamdan ilginç ayrıntıları, kendine has üslubu ile izleyicilere aktaran Sunay Akın, "Oruç tutmak, bilginin ışığını en tepeye alarak bilgisizliğin ve cehaletin karanlığından kurtulmaktır" dedi. Dünyanın en güzel ibadethanesinin İstanbul'daki Defterdar Mahmut Efendi Camii olduğunu söyleyen Sunay Akın, "Dünya'da en üst noktasında bilgi ve aydınlanma araç gereçleri olan hokka ve kalemin olduğu tek ibadethaneyi biz yaptık. Mahya ışıklarını da Dünya'ya biz kazandırdık. Batının Noel ışıkları varsa bizim de Mahya ışıklarımız var. İslam kültürleri arasında mahyanın doğduğu yer, İstanbul'dur. İki minare arasına ateşle yazı yazmak, ateşle gökyüzüne yazı yazmak bizim kültürümüze aittir" ifadelerini kullandı.

Farklılıkların bir topluma zenginlik kattığını sözlerine ekleyen Akın, "Bir toplumda herkes aynı şeyi düşünüyorsa o toplumda kimse bir şey düşünmüyor demektir. Farklı farklı düşüneceğiz. Her farklı düşünce bizim zenginliğimiz ve güzelliğimizdir. Çünkü her bir farklı düşünce, birer enstrümandır. Her enstrüman güzeldir. Demokrasi, farklı enstrümanların bir araya gelmesiyle kurulan en güzel orkestradır" diye konuştu.

TÜRKİYE DÜNYADA KENDİ UÇAĞINI ÜRETEN 5'İNCİ ÜLKEDİR

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 1923 ile 1950 yılları arasında Eskişehir'deki uçak fabrikasında 374 adet uçak ürettiğini, dünyada kendi uçağını üreten 5'inci ülke olduğunu paylaşan Sunay Akın, "Kağnıyla istiklalini kazanan bir millet, 10 yıl sonra yaptığı uçağın gövdesine o kağnıyı resmetmiştir. 50 yıl sonra yerli otomobilini üretmiştir. Birilerinin durmadan saldırdığı, durmadan kötülemeye çalıştığı 1930'lu yılların Türkiye Cumhuriyeti işte budur" diye konuştu.

Çerkezköy Belediye Vahap Akay, yaşattığı bilgi dolu gece için Sunay Akın'a teşekkür etti ve kendisine çiçek takdiminde bulundu. Ramazan Eğlenceleri etkinliklerinin 9 Haziran Cumartesi akşamına kadar devam edeceğini kaydeden Akay, hemşericilik bilincinin artması, kültürel kaynaşma ve dayanışmanın üst seviyeye çıkması için Çerkezköy Belediyesi olarak her türlü çaba ve gayreti göstermeye bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edeceklerini belirtti.

Çerkezköy Belediyesi geleneksel Ramazan Eğlenceleri programının 8 Haziran Cuma günü Çerkezköy Şehir Orkestrası Halk Konseri ile devam edeceğini söyleyen Akay, "Ramazan Eğlenceleri programları 9 Haziran Cumartesi günü Çerkezköy Belediyesi Gitar ve Bağlama Kursiyerlerinin yılsonu gösterileri ile son bulacak" dedi.1

İstanbul'da vale operasyonu!

2

Taksim'de kavga! Kafasında şişe kırdılar

3

AK Parti'nin en genç MKYK üyesi oldu

4

Kına gecesinde oynama sırası yüzünden kan aktı

5

İnanılmaz olay! Dişçiye gitti, tutuklu olduğunu öğrendi

6

Karayolunda yasak olan hareketi yaptı, sonu kötü bitti

7

Bir gün önce bu fotoğrafı paylaşmıştı

8

Dikkat! Tatile çıkarken bu hatayı yapmayın!

EN YENİLER

Köy yangınında can pazarı yaşandı
Fenerbahçe, Evkur Yeni Malatyaspor'a 1-0 mağlup oldu
Galatasaray'da toplu imza töreni
İki araç birbirine girdi: 3 ölü, 6 yaralı! Belediye başkanından çarpıcı iddia
Vali Özdemir Çakacak sürücüleri uyardı, çocuklara kırmızı düdük dağıttı
Yoğunluk gece de devam etti
Askeri bölgede yangın paniği
Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu
Antalyaspor ve Konyaspor yöneticilerinden dostluk mesajı