1

PKK'lı teröristin anlattıkları kan dondurdu!

2

Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 şehit

3

Diyarbakır, Rize, Konya ve Elazığ'da gerginlik

4

Başına minarenin alemi düşen Özgür'e 1 milyon 858 bin lira tazminat

5

TEM'deki dehşet anları kamerada!

6

Taksim'de köpeğine sarılarak uyuyan çocuk yürek sızlattı

7

Fener Alayı'nda binlerce kişi yürüdü

8

İstiklal Caddesi'nde metrelerce bilet kuyruğu

Op. Dr. Öztürk: Lazer pointer ve şovlar görme kaybına yol açabilir

Lazer pointer ve gösterilerinin retinanın görme merkezini olumsuz etkilediğini belirten Op. Dr. Muzaffer Öztürk, "Kişi yeşil ışığın ortasına baktığında tam görme merkezi yanıyor ve bu durum ağır görme kayıplarına neden oluyor" dedi.

"Türkiye gıda da verimlilik sorunu yaşıyor"

TÜRKİYE'NİN gıdada verimlilik sorunu yaşadığına dikkat çeken Prof. Dr. Vural Gökmen,"Türkiye tarımını, dünyayla kıyasladığımız zaman geride olduğumuz konu verimlilik. Birim alandan iyi tarım pratiği uygulayan ülkeler bize göre daha fazla verim alıyor. Bizim o noktalarda çok büyük araştırmalara gerek kalmadan bilgiyi alıp adapte etmeye ihtiyacımız var" dedi.

5 ay ömrü kaldığını söylediler... Komaya giren kadına şans ikinci kez güldü

65 yaşındaki Ayşe Kara'nın bir süre önce vücudunda lekeler çıkınca doktora başvurdu. Kendisine karaciğer sirozu teşhisi koyulan Kara'ya doktoru, nakil olamazsa 5 ay ömrü kaldığını söyledi. 3 çocuk annesi Kara hastanede yatarken kendisine uygun  organ bulundu. Ancak kadavradan nakil olan Kara'nın vücudu kısa bir süre sonra organı reddetti. Komaya giren yaşlı kadına şans ikinci kez güldü ve 6 gün içinde ikinci kez organ nakledildi.

Ameliyattan çıkmadan duymaya başladı

Antalya'da 15 yıldır işitme kaybı yaşayan Aysun Elikara Yalçın (48), lokal anestezi ile gerçekleştirilen ameliyat sırasında duymaya başladı.

Kadavradan alınan kemikle Türkiye'de sağlığına kavuştu

Romanya'da dört kez ameliyat edilen ve doktorlar tarafından bacağını kaybedeceği söylenen Camela Angelia Dambean, Türkiye'de kadavradan alınan kemikten yapılan protez sonucu bacağını kaybetmekten kurtuldu.

Prof. Dr. Yücecan: Ramazan'da tavuk tüketin

TAVUK etinin, besin değeri açısından kırmızı ete benzediğini ancak daha az yağlı olduğunu söyleyen Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Sevinç Yücecan, Ramazan'da tavuk eti tüketilmesini önerdi. Prof. Dr. Yücecan, "Bu nedenle sağlıklı beslenme önerilerinde kırmızı et yerine tavuk eti daha çok yer almaktadır. Ramazan'da da her zaman olduğu gibi sağlığımızı düşünmeliyiz. Sağlıklı beslenme önerilerinde önemli bir yeri olan özellikle derisiz tavuk etini her yaş grubu, her zaman önerilen düzeylerde tüketebilir" dedi.

İftar ve sahur sofralarında bunlara dikkat edin

RAMAZAN ayı başlarken en çok sorulan sorulara cevap aradık. Nişantaşı Hastanesi'nden Diyetisyen Büşra Yücel; iftarda ne yemeli, sahurda nasıl bir beslenme yöntemi izlenmeli, kimler oruç tutmamalı gibi herkesin merak ettiği sorulara yanıt verdi.

''Yüksek tansiyon 6 ciddi hastalığa yol açıyor''

17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü” öncesinde Memorial Bahçelievler Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nden Uz. Dr. Gülsüm Bingöl, hipertansiyon ve hastalıklarla ilişkisi hakkında uyarılarda bulundu. Bingöl, "Yüksek kan basıncı yani hipertansiyon; baş ağrısı, burun kanaması, nefes darlığı, halsizlik gibi belirtilerle kendini gösterebildiği gibi genellikle herhangi bir şikayete yol açmaz. Bu nedenle ‘sessiz katil' olarak da adlandırılan hipertansiyon kontrol altına alınmadığında ciddi hastalıklara da zemin hazırlayarak hayati tehlikeye neden olabilir" dedi.

'Deli Mehmet' rüzgarıyla sezon açıldı

''Nişasta bazlı şeker bebeklerin tat duygusunu değiştiriyor''

"Kızım için hayatta kalmalıyım"

Ameliyattaki hastanın sedyeden düşürüldüğü iddiası